Tüketici ve Marka Hukuku Makale Yarışması Sonuçlandı!

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Kulübü öğrenci dergisi Lex Imperfecta olarak 7-31 Aralık 2020 tarihleri arasında Tüketici ve Marka Hukuku alanında ödüllü bir makale yarışması düzenledik. Yarışmamıza katılan tüm yazarları tebrik ediyor, ileriki çalışmalarında kendilerine azim ve başarı temenni ediyoruz.

Bu yarışmayı mümkün kılan, dergimizin ve bu yarışmamızın destekçisi Gün+Partners Avukatlık Bürosu’na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Makale yarışmamıza gönderilen yazılar, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyelerinin destekleriyle, editörlerimizce değerlendirilmiştir.

Bu değerlendirme sonucu, Makale Yarışması Kuralları m. 5/a uyarınca;“Hastanın Tüketici Sıfatı ve Bu Sıfatın Getirdikleri” isimli makalesi ile Asena Çolak, “En İyi Yazı Ödülü”nü,

“Tüketici Hukukunda Ayıplı Mal ve Ayıplı Hizmet Kavramlarının Uluslararası Mevzuat ile Birlikte Değerlendirilmesi” isimli makalesi ile Tan Dedebaş, “Teşvik Ödülü”nü
almaya hak kazanmışlardır.

Yarışmaya katılan yazılardan dergimizde yayınlanmaya hak kazananlarının yazarları ile 2021/I Sayımızın yayınlanmasından önce iletişime geçilecektir.